i-Commerce

Marketing, internet, e-commerce

Biznes

Przyszłościowe ożywienie gospodarki światowej

Wybuch epidemii związanej z Covid-19 pogrążył światową gospodarkę w głębokim kryzysie. Jednak wprowadzenie bezprecedensowych środków sprawiło, że długotrwały światowy kryzys gospodarczy jest mało prawdopodobny. Inwestorzy mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość.


Gospodarka światowa wykazuje się odpornością, a pandemia związana z Covid-19 jest momentem przełomowym dla świata. Jednak już w kilka miesięcy po wybuchu pandemii zaczęła się nowa normalność. W krótkim czasie ludzie nauczyli się żyć z wirusem.

Na rynku akcji został otwarty nowy rozdział, wyceny prawie wszystkich akcji wróciły do równowagi.

Gospodarka światowa jest bardziej odporna niż wielu sądzi. Recesje i blokady będą zależały od oceny rynków finansowych. Jednak bodźce fiskalne i monetarne pozostaną.

Glokalizacja nie oznacza końca globalizacji. I nawet jeśli firmy będą miały tendencję do zwiększania poziomu zapasów w przyszłości, nie będzie to oznaczało końca gospodarki. Ponadto nowe technologie oraz procesy biznesowe i produkcyjne chronią wiele firm przed kolejną pandemią i sprawiają, że są one lepiej przygotowane na przyszłość.

Konieczność jest matką wynalazku. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy firmy na całym świecie wprowadziły niezliczone zmiany w swoich strategiach operacyjnych i łańcuchach wartości. Szczególnie liczne małe i średnie przedsiębiorstwa w mgnieniu oka skonfigurowały swoją działalność do nowych rozwiązań.