Jak stworzyć skuteczny newsletter?
Codziennie otrzymujesz newslettery na swoją skrzynkę mailową i nawet nie zadajesz sobie trudu, aby je otworzyć, a nawet trafiają one prosto do kosza.
Dlaczego więc miałbyś robić newsletter? Moda?
Zaskakująco dużo jest porad i sugestii, jak zrobić newsletter za darmo lub nie, np. w Google Jest więc z pewnością ważny powód tego zjawiska. Najpoważniejsze grupy szkoleniowe oferują w swoim katalogu szkolenia newsletterowe, zarówno pod względem graficznym, jak i merytorycznym.
Do czego służy newsletter?
Najprościej rzecz ujmując, jest to newsletter, który zazwyczaj raz w miesiącu wysyłany jest pocztą elektroniczną do swoich subskrybentów. Nawiązuje regularny kontakt z klientem i dąży do stworzenia z nim bliskiej więzi. W rzeczywistości odsyła ich na Twoją stronę, informuje o nowościach dotyczących firmy, produktu lub usługi. Jego głównym celem jest zwiększenie ruchu na Twojej stronie poprzez zachęcanie subskrybentów do jej odwiedzania oraz stanie się stroną referencyjną dla wszystkiego, co związane z Twoim sektorem działalności. W tym sensie nie wahaj się zachęcać do rejestracji nowych użytkowników Internetu, na przykład poprzez dodanie linku „wyślij do przyjaciela” na końcu biuletynu. Możesz również komunikować się za pomocą newslettera: umieszczając link w swoich e-mailach i zaznaczając go na wszystkich dokumentach, które są przeznaczone dla Twoich klientów.
Sprawdź: wieloletnie doświadczenie w korekcie i redakcji tekstów
W słowie newsletter występuje słowo news?
Co oznacza nowy. To od Ciebie zależy, czy zaproponujesz nowości i jakiego rodzaju. Możesz na przykład ożywić swój newsletter, oferując zniżki, promocje, konkurs lub przypominając o artykule opublikowanym w prasie. Dlatego właśnie newsletter jest częścią prawdziwego planu komunikacji: musisz myśleć o jego zawartości przez co najmniej sześć miesięcy, a nie pisać go na ostatnią chwilę. Stań się profesjonalistą w udzielaniu wskazówek i porad; internauci to uwielbiają. Zobacz, co możesz im zaoferować, co jest związane z Twoją podstawową działalnością.
Twoja propozycja w newsletterze automatycznie odsyła do Twojej strony, a ponieważ Twój przyjaciel chce, przykładowo, przerobić swoją podłogę, wysyłasz mu link i to tworzy ruch na Twojej stronie: „Przesyłam Ci biuletyn z …., są w nim porady jak zrobić podłogę…”.
Co zawiera newsletter?
Jego treścią może być wybór produktów, artykuł o nowościach w Twojej firmie. Będzie to obiekt intensywnej burzy mózgów dla Ciebie i możesz iść i skonsultować się z biuletynami, które otrzymujesz, aby lepiej wybrać swoją treść.
Uporządkuj newsletter za pomocą dobrze dobranych tytułów i podtytułów informacyjnych. Tytuł powinien zachęcać ludzi do otwarcia i przeczytania go. Unikaj ogólnych tytułów, takich jak „Newsletter nr ….” lub „Newsletter z ……”, które nie zawierają żadnych informacji. W dziennikarstwie to właśnie tytuł jest haczykiem, który sprawia, że ludzie czytają. Wybierz tytuł, który odzwierciedli treść Twojego newslettera i zachęci czytelnika do jego przeczytania. Na przykład: „Zrób biznes w 10 punktów”, „Wolne zawody”, „Dynamiczny Wieczór Networkingowy 5 lutego”.
Możesz mieć bliskie relacje z klientem i to oni mogą być tymi, którzy szukają Twoich nowości. Dzięki bogatej treści Twojego newslettera, to oni staną się tymi, którzy będą go polecać innym.
Ilustracje.
Unikaj wstawiania zbyt wielu obrazów, które wydłużają czas ładowania strony. Jest to jeden z czynników, który może prowadzić do zrezygnowania z dalszego czytania.
Nie zapomnij o swoich zobowiązaniach prawnych!
Musisz umożliwić użytkownikowi rezygnację z subskrypcji. Aby to zrobić, musisz umieścić w swoim newsletterze link, zazwyczaj znajdujący się na dole strony, który umożliwia użytkownikowi rezygnację z subskrypcji. Wymaga tego ustawa o przetwarzaniu danych.
Podsumowując, newslettery nie mogą być improwizowane !!!!