i-Commerce

Marketing, internet, e-commerce

BiznesFinanse

Wyzwanie dla przedsiębiorcy: rozwój firmy

Problemy.

Wyzwanie dla przedsiębiorcy nr 1: bariera strukturalna. Zakładamy, że się rozwijasz i że Twój biznes rośnie, ale być może doszedłeś do punktu, w którym nie możesz już dłużej pracować z obecną strukturą. Przytłacza Cię ilość spraw do załatwienia i nie wiesz, gdzie się zwrócić.
Drugie wyzwanie dla przedsiębiorców: bariera finansowa. Szybki wzrost może mieć poważne konsekwencje dla przepływów pieniężnych, ponieważ często prowadzi do :
a. gwałtownego wzrostu wydatków na realizację zamówień klientów;
b. opóźnionych wpływów pieniężnych (faza, w której zazwyczaj zgadzasz się na udogodnienia dla klientów lub na zbyt duże zamówienia, aby zwiększyć sprzedaż i raz na zawsze wyjść z wody);
c. poważnego ryzyka: coraz mniejsza ilość dostępnych środków pieniężnych i brak wypłacalności!

Rozwiązania.

1. Strukturalne: deleguj jak najwięcej zadań. Tworzenie nowych procesów w oparciu o delegowanie zadań.
2. Wielu przedsiębiorców, przyzwyczajonych do „noszenia wszystkich kapeluszy”, znajduje się w trudnym położeniu, gdy już osiągnie jakiś sukces.
3. Ponieważ robisz wszystko, twój rozwój zatrzymuje się, gdy osiąga narzucony przez siebie pułap.
4. Jedynym sposobem na przekroczenie tego punktu jest delegowanie zadań innym, przejście z etapu produkcji do zarządzania i wreszcie do czystej własności.
5. Finansowe: aby utrzymać swój rozwój pod kontrolą, musisz być na bieżąco z zarządzaniem przepływem gotówki. Zbyt wielu firm jest przytłoczonych niezapłaconymi rachunkami!