i-Commerce

Marketing, internet, e-commerce

Biznes

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Każdy z nas marzy o firmie która pozwoli nam osiągnąć to o czym zawsze marzyliśmy, czy to przyniesie nam pieniądze, a może coś bardziej altruistycznego i zapewni jakiejś mniejszości pomoc, możliwości jest wiele. Czy jednak działalność gospodarcza jest zawsze dobra?

Minusy prowadzenia działalności gospodarczej
Wiele osób nawet nie zauważa jak wielka odpowiedzialność ciąży na osobach które prowadzą działalność gospodarczą. Często wiąże się to z niepewnością związaną z płynnością finansową firmy, a jeszcze w innych wypadkach jest to powiązane ze strachem, który niesie odpowiedzialność za swoich pracowników.

Nie każdy jest stworzony do prowadzenia działalności gospodarczej

Do prowadzenia firmy potrzeba mocnego charakteru i samozaparcia, a często bezwzględności. To jak pomysłowi jesteśmy to jedno, ale to jak potrafimy egzekwować to co potrzebne dla naszego biznesu to drugie. Dla osoby która chce rozpocząć prowadzić jakiś biznes, nie może być czegoś takiego jak półśrodki, często wiąże się to z popełnianiem działań do których często nie chcielibyśmy się przyznawać.

Dlaczego jednak własna firma wydaje się być dobrym pomysłem

Możliwość stworzenia czegoś swojego, czegoś co zapewnia nam dochód, dzięki któremu możemy spokojnie żyć, czy nie brzmi to wspaniale? Ta świadomość że, wszystko co mamy zawdzięczamy sobie, jest najważniejszym uczuciem płynącym z prowadzenia firmy.