i-Commerce

Marketing, internet, e-commerce

Finanse

Czym jest kredyt refinansowy?

W wyniku dość dużej dynamiki konkurencyjnej rozgrywającej się pomiędzy instytucjami finansowymi udzielającymi kredytów toczy się nieustanna gra na przyciągnięcie nowego klienta. Banki dają liczne upusty, stosują coraz atrakcyjniejsze źródła by ich oferta była jak najbardziej konkurencyjna na rynku.

Zatem w sytuacji zaciągnięcia kredytu długoterminowego jakim jest najczęściej kredyt hipoteczny, po jakimś czasie Banki modyfikują swoje oferty, w ten sposób, że wydają się one atrakcyjniejsze niż nasza. W takich warunkach z pomocą przychodzi instytucja kredytu refinansowanego. Pokrótce kredyt refinansowy to najczęściej przeniesienie swojego istniejącego kredytu do innego banku na nowych warunkach spłaty.

Nowy bank, do którego się przenosimy spłaca kredyt w całości w poprzednim banku lub instytucji finansowej, a nam oferuje kredyt, który jest już na nowych warunkach. . W niektórych przypadkach, dzięki refinansowaniu kredytów hipotecznych można zaoszczędzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Co istotne dzięki nowej umowie możemy skrócić lub wydłużyć okres kredytowania, zatem może wiązać się to z niższą ratą naszego kredytu, przez co wiązać się z rezygnacją ubezpieczenia kredytu, powodując jego niższy koszt.

Jednak są też i minusy rozwiązania kredytu refinansowego w postaci takiej, iż musimy dobrze przeliczyć na jakim etapie spłaty jesteśmy i czy nam się to opłaca. Jednak w dużej liczbie przypadków, kredyt refinansowy jest atrakcyjną formą restrukturyzacji naszego zobowiązania finansowego.